Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Prelekcja "Przyjaciela Lasu"

W środę 5. czerwca, gościliśmy w naszej szkole po raz kolejny naszego „Przyjaciela Lasu” pana Piotra Burczyka z Państwowej Straży Łowieckiej ze Szczecina. Tym razem w prezentacji wzięli udział uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Pomimo tak  licznej frekwencji i rozbieżności wiekowej uczestników na świetlicy panowała cisza i zainteresowanie.

Pan Piotr, jak zawsze, prezentował nam ciekawe zdjęcia przyrodnicze. Każda fotografia poparta była ciekawą historią, ponieważ „nasz” leśnik to nie tylko pasjonat przyrody, ale także fotografii. Ciekawostki opowiadane z humorem bawiły wszystkich uczestników pogadanki. Pan Piotr obiecał też, że odwiedzi nas w nowym roku szkolnym i życzył nam miłych wakacji z myśliwskim pozdrowieniem „Darz Bór!”

[mgr Eliza Ufnowska]

Fotogaleria