Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Powitanie Wiosny w ŚDS

20 marca br. uczniowie z zespołów edukacyjno-terapeutycznych ZB, IIIB i IIIC wraz z wychowawczyniami wybrali się do Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Brzozowej, by tam z uczestnikami domu oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej pożegnać Zimę, a powitać nową porę roku - Wiosnę.

Wszyscy w radosnych nastrojach, przy pięknej tego dnia aurze, pożegnaliśmy Zimę. Przygotowana przez uczestników ŚDS Marzanna została symbolicznie spalona w ognisku. Cała grupa ochoczo wykrzykiwała hasło „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, do ognia cię wrzucamy, bo Zimę żegnamy”.

Następnie integrowaliśmy się przy ognisku, piekąc kiełbaski. Dla chętnych odbył się także przegląd piosenki o tematyce wiosennej, gry i zabawy ruchowe oraz tańce.

[Monika Kowalczuk, Ewa Rojek, Zofia Kuś]

Fotogaleria