Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Potyczki matematyczno-przyrodnicze

Jak co roku w kwietniu, na terenie naszej szkoły odbył kolejny konkurs pt. „Potyczki Matematyczno-Przyrodnicze”. To już czwarta edycja tego przedsięwzięcia. Konkurs miał zasięg wojewódzki. Wzięli w nim udział uczniowie z SOSW w Pyrzycach i SOSW w Suliszewie, z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25 w Szczecinie oraz gospodarze.

Głównym celem spotkania było wzajemne poznanie się, dobra zabawa i integracja uczniów z różnych szkół i ośrodków. Uczniowie podzieleni na zespoły, które rywalizowały ze sobą, rozwiązując szereg różnorodnych zadań z matematyki i przyrody. Dużą atrakcją dla uczniów  było wykorzystanie w konkursie tablicy multimedialnej i laptopów. W przyjaznej i miłej atmosferze największą wiedzą i zaradnością w rozwiązywaniu problemów, wykazała się drużyna z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pyrzycach pod opieką pani Joanny Liberackiej. Gospodarze, reprezentowani przez uczniów klasy IV (Aleksandra Padzińska, Konrad Karykowski oraz Błażej Wieliczko), zajęli II miejsce. Jednak w tym konkursie nikt nie został przegrany. Za duże zaangażowanie w rozwiązywaniu zadań i solidną pracę zostali nagrodzeni wszyscy uczniowie. Po trudach i zmaganiach konkursowych uczestnicy biesiadowali przy wspólnym poczęstunku. W tym czasie nauczyciele - opiekunowie drużyn - mogli zapoznać się z różnymi propozycjami pracy z tablicą multimedialną i komputerami oraz wykorzystaniem technologii TIK na lekcjach matematyki i przyrody.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejne Potyczki Matematyczno-Przyrodnicze, które odbędą się wiosną przyszłego roku.

Sponsorami nagród konkursowych było Starostwo Powiatowe w Stargardzie oraz Urząd Miasta w Stargardzie. Organizatorzy konkursu: panie: Anna Bodera i Monika Bubacz serdecznie dziękują za wsparcie i pomoc w przygotowaniu podarunków dla uczestników zmagań matematyczno-przyrodniczych.

[mgr Anna Bodera]