Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Olimpiada Integracyjna

12 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie odbyła się XV Szczecińska Olimpiada Integracyjna. Udział w tej wspaniałej imprezie wzięli nasi uczniowie z zespołów edukacyjno-terapeutycznych ZA, ZB i ZC.

Jak co roku, studenci Instytutu Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego starali się, aby każdy zawodnik czuł się bezpiecznie i mógł osiągnąć sportowy sukces. Ich pomoc i zaangażowanie uczyniły tę Olimpiadę niezwykłym przeżyciem dla wszystkich młodych sportowców.

Dzieci zmagały się w 8 konkurencjach, m.in. „Ubieranie Mikołaja”, „Szalony unihok”, „Wyścig kelnerów” czy „Poranne ubieranie”. Dużo  radości przysporzyła dzieciom konkurencja, w której były ciągnięte na kocu przez swoich opiekunów. W ostatniej, dziewiątej konkurencji wzięli udział asystujący drużynom studenci. Ich zadaniem było wspólne pokonanie toru w jak najkrótszym czasie, przy jednoczesnym trzymaniu się skakanki. Tym razem to uczniowie kibicowali swoim starszym kolegom. Jednocześnie odbył się turniej tenisa stołowego, w którym wystartowali Marcel i Adrian.

W czasie imprezy była również część artystyczna, w której zaprezentowali się goście specjalni: Zespół Taneczny „Jakubczaki” z Ośrodka Wsparcia dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Szczecinie. Zespół zaprezentował układ pt. „Wyścig”.

Każdy z uczestników Olimpiady nagrodzony został złotym medalem.

[mgr Monika Kowalczuk]

Fotogaleria

A tu relacja w Kronice Szczecińskiej TVP3