Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Ocalić od zapomnienia

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Niebawem cmentarze wypełnią znicze i kwiaty. Wśród bogato przyozdobionych grobów będą również i takie, których nikt nie odwiedzi. Właśnie nimi zajmowali się w środę 24. października harcerze i zuchy z 100 Drużyny Harcerskiej z Hufca w Stargardzie, a także Zuchy-Odkrywcy z drużyny Nieprzetartego Szlaku z naszej szkoły. To jeden z etapów harcerskiej i zuchowej misji, którą realizują już od wielu lat: "ocalić od zapomnienia".

Zuchy-Odkrywcy po raz pierwszy uczestniczyli w tej akcji. Była to ciężka praca, której mimo wiatru i chłodu podjęli się uczniowie. Oprócz czyszczenia grobów trzeba było również posprzątać liście, które pospadały już z drzew. Dla najmłodszych zuchów była to jednocześnie lekcja pamięci o poległych w czasie wyzwalania Stargardu saperach 12 Dywizji Zmechanizowanej im. Armii Ludowej, których groby i teren wokół należało posprzątać.

Zachęcamy wszystkich uczniów i ich rodziców do odwiedzenia grobów żołnierzy i zapalenia symbolicznego znicza, by uczcić ich pamięć.

[mgr Barbara Ogłozińska]

Fotogaleria