Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Obrazy figurami malowane

Na przełomie listopada i grudnia odbył się konkurs matematyczno-plastyczny po hasłem „Obrazy figurami malowane”.

Uczniowie w dowolnej technice wykonali obrazy złożone z figur geometrycznych. Dzięki temu mieli okazję zaobserwować, jak często geometria pojawia się w naszym codziennym życiu. Mogli także utrwalić sobie własności, nazwy i kształty bardziej i mniej znanych  figur geometrycznych oraz pobawić się kształtami i kolorami. Takie przedsięwzięcia pokazują uczniom, że matematyka jest obecna nie tylko w klasie, podczas lekcji, ale także w codziennym życiu i naszym otoczeniu.

W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów ze wszystkich klas szkoły. Pierwsze miejsce za samodzielność, staranność i kreatywność otrzymał uczeń klasy 4b Błażej Wieliczko, drugie miejsce Marta Grzejek z klasy III gimnazjum. Trzecie miejsce przypadło Damianowi Zielińskiemu z klasy 4. Przyznane zostały także trzy wyróżnienia za ciekawe podejście do tematu. Wyróżnione osoby to Kamila Zakrzewska z klasy 5a, Kamil Urbański z klasy 1b i Karolina Mikuła z klasy 4b.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy  i zapraszamy do ponownego udziału w następnym roku szkolnym.

[mgr Anna Bodera]

Fotogaleria