Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Nasz kraj - nasi sąsiedzi

4 czerwca p. Monika Winterfeld i p. Anna Gryczka-Cicharska zorganizowały turniej wiedzy o Polsce oraz krajach z nią sąsiadujących. Uczniowie klas 4b, 5a oraz ZF  mieli  do wykonania zadania, łamigłówki, rebusy i krzyżówki związane z krajami sąsiedzkimi. Przypomniane zostały godła, flagi i hymny narodowe naszych sąsiadów. W ramach podsumowania zadań wykonana została mapa, gdzie zaznaczono poszczególne państwa, ich stolice i flagi.

Głównym celem turnieju było zapoznanie uczniów z potrawami charakterystycznymi dla danych państw. Każdy mógł poznać ciekawe nazwy posiłków mówione w językach narodowych poszczególnych państw.  Jako nagrodę za trud jedną z potraw przygotowano na poczęstunek. Po wspólnych ustaleniach i negocjacjach zdecydowano się na ukraińskie waniliowe ciasteczka. Czytając przepis, odmierzając składniki, gniotąc ciasto, wykrawając ciasteczka wszyscy zgromadzeni bawili się świetnie. Pracując zespołowo otrzymaliśmy śliczny talerz ciastek. Jeszcze ciepłe i pachnące zostały zjedzone ze smakiem. Uczniowie byli bardzo aktywni, wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykonali swoje zadania.

[mgr Anna Gryczka-Cicharska]

Fotogaleria