Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Mistrzostwa Polski w LA

W dniach 7-9 czerwca 2019 r. na stadionie MOSiR-u w Ciechanowie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce szkół i ośrodków specjalnych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Sportowym „Sprawni-Razem”. W  zawodach wzięli udział uczniowie i absolwenci szkół specjalnych: gimnazjalnych i zawodowych z 9 województw naszego kraju oraz zawodnicy kadry polskiej w LA. Program zawodów przewidywał konkurencje dla kobiet i mężczyzn z podziałem na 2 kategorie wiekowe:  rocznik 2003 i młodsi (do 16 roku życia) oraz 2002 i starsi (powyżej 16 roku życia).

Województwo zachodniopomorskie reprezentowane było przez 17 najlepszych zawodników ze szkół i ośrodków specjalnych w  Chojnie,  Szczecinie, Pyrzycach i  2 uczniów ze Szkoły Podstawowej Specjalnej  im. J. Tuwima w Stargardzie. Naszą szkołę, miasto i województwo z sukcesem reprezentowali:

Marta Kazidróg (16 lat)
Start w kat. dziewcząt gimnazjalnych:
       I miejsce - w sztafecie kobiet 4x100 m  
       III miejsce - w biegu na 100 m  
Start w kategorii kobiet starszych:
       IV miejsce - w biegu na 200 m

Jakub Kownacki (15 lat)
Start w kat. chłopców  gimnazjalnych:
       II miejsce - w biegu na 100 m
       II miejsce - w skoku w dal

Wszyscy zwycięzcy nagrodzeni zostali medalami i upominkami. GRATULUJEMY!

[mgr Ewa Kozak - opiekun i trener zawodników]

Fotogaleria