Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Mikołajkowe pierniczki

W dniach 6 i 7 grudnia 2018 roku klasy: 1-2, 3 oraz 1a-2a wspólnie z rodzicami zorganizowały w klasie pieczenie mikołajkowych pierniczków.

Uczniowie stanęli na wysokości zadania i przynieśli produkty potrzebne do wykonania pierników. Dzieci z wielkim zaangażowaniem starały się samodzielnie wyrobić ciasto. Wykrawanie ciasteczek przy pomocy świątecznych foremek sprawiło wszystkim dużą frajdę. Każdy sam wycinał je w wybranym kształcie, a w tle przygrywały wesoło świąteczne piosenki.

Wielką radością była możliwość udekorowania wypieków różnokolorowymi, wielokształtnymi posypkami, słodkimi polewami, lukrem, czekoladą i pisakami, wedle własnej fantazji. Dzieci wykazały się kreatywnością, natomiast rodzice spisali się na medal niosąc pomoc tym uczniom, którzy potrzebowali jej przy wykonywaniu pracy.

Niektóre pierniczki zawisły na klasowej choince, wiele zostało zjedzonych ze smakiem. Ogromną przyjemnością dla dzieci była możliwość poczęstowania swoimi wypiekami pani Dyrektor oraz innych pracowników szkoły. Oczywiście każdemu pierniczki bardzo smakowały :-)

Uczniowie pracowali jak mróweczki, wkładając w to całe swoje serca. Był to piękny, wspólnie spędzony czas, podczas którego można było zbliżyć się ze sobą w tym wspaniałym okresie Adwentu. Odwiedził nas także Święty Mikołaj, obdarowując słodkimi prezentami każdą klasę!

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w pomoc przy organizacji naszych mikołajkowych wypieków oraz za mile spędzony czas.

[mgr Karina Hrycyna]

Fotogaleria