Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Marta Mistrzynią Polski

W dniach 26-28 października 2018 r. w Koninie odbył się XIV Ogólnopolski Turniej  Badmintona Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”,  którego organizatorem było Wielkopolskie Stowarzyszenie ZSS „Sprawni Razem” oddział w Koninie.

Ponad stu zawodników z ośmiu województw rywalizowało na hali „Rondo” w badmintona w kategoriach z podziałem na płeć i wiek. Województwo zachodniopomorskie reprezentowane było przez 10 uczniów ze szkół i ośrodków specjalnych z Pyrzyc, Suliszewa, Świnoujścia i Stargardu.

Naszą szkołę i miasto godnie reprezentowała uczennica kl. IIIa gimnazjum Marta Kazidróg która zdobyła I miejsce w grze pojedynczej w kategorii dziewcząt młodszych, a także Szymon Grygorcewicz z kl. IIIa i Jakub Kownacki z zespołu F. Reprezentacja zachodniopomorska drużynowo wywalczyła puchar zdobywając I miejsce w Turnieju.

Zawodnicy nasi zakwaterowani byli w Licheniu Starym, dlatego w wolnym czasie udało się nam zwiedzić sanktuarium w Licheniu. Podziwialiśmy przepiękną Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej oraz tereny do niej przyległe. Kamiennymi alejkami, niczym w labiryncie, udało się nam wejść na szczyt Golgoty, po drodze mijając stacje drogi krzyżowej odwiedzaliśmy różne kaplice, niektórzy na kolanach przeszli schodami pokutnymi.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom odniesionych sukcesów!

[mgr Ewa Kozak]

Fotogaleria

Krótka relacja filmowa w lokalnym portalu internetowym