Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Konkurs Wiedzy o Regionie

20 marca 2019 r. odbył się w Suliszewie już po raz czternasty Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie. Tym razem motywem przewodnim konkursu był temat „Książka w moim regionie”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kornelia Hendel, Oliwia Syryca, Patryk Rybołowicz, Szymon Grygorcewicz, Jakub Pasierbiewicz.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat literatury oraz krzewienie postaw czytelniczych. Uczniowie rywalizowali ze sobą podzieleni na grupy w dwóch konkurencjach: turnieju wiedzy oraz konkursie plastycznym.

Praca plastyczna przygotowana przez dziewczęta została wyróżniona w grupie trzech spośród ośmiu najlepszych prac. Chłopcy bardzo dzielnie walczyli, wykazując się dużą wiedzą o książkach i posługując się słownikami. Niestety, zabrakło im szczęścia w konkurencji zręcznościowej. Wszyscy wrócili we wspaniałych nastrojach, ponieważ otrzymali dyplomy, atrakcyjne nagrody indywidualne i nagrodę dla szkoły. Mieli także okazję obejrzeć interesujące przedstawienie rozgrywające się w krainie baśni. Uwagę widzów wzbudziły zwłaszcza niezwykłe charakteryzacje i kostiumy występujących aktorów. Również przygotowany przez gospodarzy  poczęstunek cieszył się dużym powodzeniem. Jednak największą frajdę sprawiło spotkanie i integracja z uczniami innych szkół naszego regionu.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawej imprezie.

[mgr Ewa Szumska]

Fotogaleria