Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Konkurs wiedzy o lesie

We wtorek, 27 listopada, odbył się „Integracyjny konkurs wiedzy o lesie”. Jak co roku, naszymi gośćmi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Strachocinie. To już 7 edycja tego spotkania, którego celem jest nie tylko wykazanie się wiedzą o tematyce przyrodniczej, ale także kształtowanie postawy współpracy i zaangażowania oraz pogłębienie bliskich relacji z uczniami i nauczycielami z innej szkoły.

Podczas konkursu uczniowie - podzieleni na drużyny Wiewiórek, Niedźwiedzi, Sów i Jeży - wzięli udział w szeregu konkurencji o tematyce leśnej. Atmosfera spotkania była niezwykle miła, a wspólne rozwiązywanie zadań wzbudzało wiele emocji wśród uczniów. Na koniec spotkania, wszyscy wykonali pracę plastyczną nawiązującą do niedawnych obchodów „Dnia Jeża”.

Każdego uczestnika zabawy, za trud włożony w swoją pracę, nagrodzono upominkami i pamiątkowym dyplomem.

[mgr Monika Bubacz]

Fotogaleria