Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Konkurs w ZS nr 5

30 maja 2019 r. uczniowie klas 6-7 oraz 8 naszej szkoły wraz z wychowawcami p. Moniką Bubacz i Anną Boderą wzięli udział w VIII już edycji Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Motoryzacyjno-Kulinarnego, zorganizowanego przez Zespół Szkół Nr 5 w Stargardzie. Do konkursu  przystąpiło łącznie 20 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Zmaganiom uczestników kibicowała Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z Jolantą Kawszyn, dyrektor ZS 5. Konkurs obejmował dwie ważne dziedziny współczesnego życia: kulinarną i motoryzacyjną.

W części kulinarnej konkursu - „Kulinarne potyczki” - uczestnicy stanęli przed zadaniem rozpoznania poszczególnych gatunków wybranych owoców. W tej kategorii dwa pierwsze miejsca przypadły uczennicom naszej szkoły: Kamili Kowalskiej i Milenie Grzeszczuk.
W części motoryzacyjnej konkursu pod hasłem „Auto bez tajemnic” należało wykazać się m.in. podstawową znajomością wyposażenia auta oraz układów i mechanizmów, które umożliwiają bezpieczną jazdę. W tej części konkursu  trzecią lokatę zdobył uczeń klasy 7 naszej szkoły - Oskar Rakowiecki.

Konkursowym zmaganiom uczniów towarzyszyły również warsztaty dedykowane nauczycielom: „Mediacje rówieśnicze jako metody rozwiązywania konfliktów”. Przygotowała je dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Milena Szczurko, wspólnie z pedagogiem ZS nr 5  Marzenną Sztubą. Miłym i słodkim akcentem podsumowującym konkurs był poczęstunek przygotowany przez uczniów z klas o kierunku cukierniczym Zespołu Szkół nr 5.

[mgr Anna Bodera]

Fotogaleria