Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Konkurs Piosenki Patriotycznej "Niepodległa"

14 listopada, w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 52 w Szczecinie, odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej „Niepodległa”. Celem konkursu było kształtowanie postaw i świadomości patriotycznej wśród uczniów, wspieranie rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji umiejętności wokalnych, popularyzacja pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego oraz umacnianie świadomości narodowej.  

W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Karolina Mikuła i Błażej Wieliczko z klasy 4b, przygotowani do występu przez mgr Beatę Wojtysiak i pod opieką mgr Izabeli Szulc-Balcerzak. Karolina zaśpiewała utwór „My pierwsza Brygada”, zaś Błażej zaprezentował utwór „Przybyli Ułani” na instrumentach klawiszowych. Uczniowie zajęli 1 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Pełni pozytywnych wrażeń, nagrodzeni dyplomami i upominkami powrócili do szkoły.

[mgr Beata Wojtysiak]

Fotogaleria