Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Konkurs Pięknego Pisania

Kolejny raz odbył się w naszej szkole konkurs, w czasie którego uczniowie przystąpili do pięknego przepisywania wierszy. Tym razem były to utwory: „Brzózka kwietniowa” Juliana Tuwima, „Nim przyjdzie wiosna” Jarosława Iwaszkiewicza oraz „Idzie wiosna”. Uczestnicy konkursu nie tylko ćwiczyli kształtne pismo, ale poznawali wiosenną poezję, ćwiczyli koncentrację oraz wrażliwość estetyczną. Niektóre z prac były ciekawie ozdobione zgodnie  z tematyką utworów.  

Na konkurs wpłynęło 45 prac uczniów. Wszyscy bardzo się starali. Oto osoby wyróżnione, które otrzymały dyplomy oraz upominki:

klasy 2-3
       I miejsce: Kacper Wasikowski-Kudliński
       II miejsce: Patrycja Krawczyk
       III miejsce: Michał Baran

klasy 4-5
       I miejsce: Błażej Wieliczko
       II miejsce: Klaudia Wysocka
       III miejsce: Karolina Mikuła, Oliwier Woźniak

klasy 6,7,8, III gim.
       I miejsce: Szymon Grygorcewicz
       II miejsce: Kamila Kowalska, Mateusz Sławiński
       III miejsce: Samson Surmaj.

[mgr Ewa Szumska]

Fotogaleria