Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Konkurs Pięknego Czytania

26 marca 2019 r. odbył się kolejny Konkurs Pięknego Czytania. Podczas konkursu uczniowie wykazali się nie tylko zdolnością pięknego przeczytania wcześniej znanego tekstu literackiego, ale także pokazali sprawność opanowania tremy oraz ćwiczyli umiejętność występowania przed większą publicznością.

Tym razem do zmagań konkursowych posłużyły fragmenty następujących tekstów: „Mały Książę”, „Quo vadis”, „Sposób na Arcybiadesa”, „Dobre maniery”. Uczestnicy bardzo poważnie podeszli do zadania i pięknie przeczytali  wycinki literackie. Jury w składzie: p. Agnieszka Dróżdż i p. Celina Grochala długo obradowało nad werdyktem, uwzględniając nie tylko efekt, ale także poziom możliwości uczniów. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy pierwszej, którzy po raz pierwszy mieli okazję brać udział w zmaganiach konkursowych. Wszystkim gratulujemy umiejętności i odwagi!

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

* w kategorii wiekowej klas 1-3 szkoły podstawowej

        I miejsce: Kamil Urbański
        II miejsce: Sandra Głowa, Artur Wilkoński
        III miejsce: Przemysław Salwa
        wyróżnienie: Julian Więsko, Filip Zwoliński, Maja Paluszkiewicz, Wiktoria Staszak

* w kategorii wiekowej klas 4-6 szkoły podstawowej

        I miejsce: Karolina Mikuła, Błażej Wieliczko, Marika Rajszel
        II miejsce: Dominika Fibor, Oliwier Woźniak
        III miejsce: Damian Zieliński
        wyróżnienie: Aleksandra Padzińska, Anita Doroń, Oskar Tryba

* w kategorii wiekowej klas 7-8 szkoły podstawowej i gimnazjum

        I miejsce: Milena Grzeszczuk
        II miejsce: Szymon Grygorcewicz, Kornelia Hendel, Patryk Zawadzki
        III miejsce: Marta Grzejek, Klaudiusz Kuczyński
        wyróżnienie: Daria Szwiec, Kamila Kowalska, Miłosz Hendel.

Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone w czasie najbliższego apelu.

[mgr Ewa Szumska]

Fotogaleria