Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Konkurs "Na łące"

12 kwietnia uczniowie klas młodszych: 1-2, 3, 1a-2a, 1b-2b oraz zespół edukacyjno-terapeutyczny A i B uczestniczyli w konkursie przyrodniczo-matematycznym „Na łące”. Poprzez zabawę, rebusy, krzyżówki zgłębialiśmy wiedzę na temat otaczającej nas przyrody.

Uczniowie posiadali dużą wiedzę na temat pór roku oraz zmian zachodzących w przyrodzie na wiosnę, znali zwierzęta i ptaki, nazywali podstawowe rośliny i owady. Wiele zadań dotyczyło obliczeń matematycznych, spostrzegawczości oraz trudnej umiejętności pracy w zespole.
 
Uczniowie wykazywali się dużą wiedza i zaangażowaniem. Chętnie rozwiązywali zadania na kartkach, układali zwierzęta na ilustracjach oraz sprawnie odgadywali nazwy kwiatów z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Gratulujemy wszystkim dużej wiedzy i zapraszamy na kolejne spotkanie.

[mgr Katarzyna Malinowska, mgr Katarzyna Bakowicz]

Fotogaleria