Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Konkurs matematyczno-językowy

W poniedziałek, 25 marca, odbył się konkurs matematyczno-językowy „Deutsch und Mathe machen Spaß”. Była to dziewiąta w ogóle i pierwsza w nowym kształcie edycja tego konkursu, który do tej pory przewidziany był dla gimnazjalistów. W bieżącym roku do konkursu przystąpili już uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej.

Aby zmniejszyć stres towarzyszący rywalizacji, uczniowie pracowali w parach. Przygotowano szereg różnorodnych zadań interdyscyplinarnych, łączących elementy matematyczne i językowe. Uczniowie pracowali z zegarem, klockami domina, łamigłówkami, krzyżówkami, szyfrogramem i sudoku. Układali też tangramy i kolorowali obrazki według klucza. Zadania były różne: i łatwe i trudne, ale wszystkie zostały rozwiązane i dostarczyły uczniom wiele emocji.

Po godzinnej rywalizacji wspólnie podsumowaliśmy nasze zmagania. Podliczyliśmy zebrane punkty i wyłoniliśmy zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęły: Dominika Fibor i Ilonka Koźbiał, drugie miejsce wywalczyli Karolinka Mikuła i Błażej Wieliczko, na trzecim uplasowali się Maciek Burda i Damian Zieliński. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy. W dobrych nastrojach rozeszliśmy się do swoich klas na kolejne zajęcia.

[organizatorki: Anna Bodera i Lucyna Grzywacz]

Fotogaleria