Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Konkurs „Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe”

Krajowy  Ośrodek  Wsparcia  Rolnictwa Oddział Terenowy  w Szczecinie rozstrzygnął konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych pod nazwą ,,Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe”. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi na artykuły rolno-spożywcze wytworzone w Polsce z użyciem polskich surowców. Organizatorom zależało również na budowaniu świadomości zakupowej poprzez pielęgnowanie nawyku czytania etykiet oraz informacji na opakowaniach produktów.

Atrakcyjne nagrody za najlepsze i najbardziej inspirujące prace trafiły 9.12.2020 r. między innymi do uczniów naszej szkoły, chociaż jury złożone z pracowników KOWR OT w Szczecinie przyznało, że miało niełatwe zadanie. Do wydziału terenowego napłynęło blisko 300 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Ostatecznie, po długich naradach, przyznano nagrody. Laureatką z naszej szkoły w kategorii klas IV-VI została Julia  Tryba. Dodatkowo wyróżnienie otrzymała Karolina Mikuła z kl. 6b.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczennicom sukcesu, a organizatorom wyrażamy wdzięczność za akcję i wspaniałe nagrody.