Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Koniec roku szkolnego 2019/2020

Kochani Uczniowie.
Przed nami ostatni dzień roku szkolnego, jakże innego niż dotychczas, bo przecież ekran komputera czy głos w telefonie nie zastąpią Waszego uśmiechu, czy przytulenia się do nauczyciela. Wiemy, że bardzo tęsknicie za swoimi kolegami i nauczycielami, za wspólnie spędzanym czasem podczas przerw i wycieczek.

Drodzy Rodzice.
Na Wasze ręce składamy szczególne podziękowania. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie, współpracę i niezwykłą empatię. Dzięki temu nauczanie zdalne w naszej szkole miało sens. Wiemy przecież doskonale, że w przypadku uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ta współpraca jest bezcenna, a Wasza cierpliwość i motywowanie dzieci do pracy niezastąpiona.

W tym roku nie spotkamy się uroczyście na sali gimnastycznej. Nasi sztandarowi nie wniosą z dumą Sztandaru - symbolu naszej szkoły. Nie będzie wręczania nagród ani wzruszeń, że tak wielu coś się udało, może dla innych niewielkiego, ale dla Was istotnego. Klasa ósma nie zatańczy poloneza, ważnego symbolu oznaczającego, że nasi Absolwenci idą odkrywać nowe drogi - nieznane, ale piękne. Błażej nie zagra nam wakacyjnej nutki, Karolinka nie zaśpiewa, a Teatrzyk Galimatias nie zabierze nas w bajkową podróż.

Pomimo tak wielu „nie”, jak co roku, my nauczyciele patrzymy na Was z wielką dumą. Doceniamy Wasz trud, Waszą wspinaczkę by osiągnąć szczyt. Rozpiera nas radość, że jest nam dane kroczyć razem z Wami. Życzymy bezpiecznych wakacji, uśmiechu na Waszych buziach. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu w murach naszej szkoły.

[Wanda Nowicka – dyrektor szkoły]

PS. a w piątek, 26 czerwca 2020 roku, odbędą się spotkania w szkole, według podanego przez wychowawców planu.

[grafika: pixabay.com]