Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Kartka świąteczna po niemiecku

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z wieloma tradycjami. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Choć coraz częściej przesyłamy życzenia za pomocą telefonu, nie zapominamy o  tradycyjnej drodze pocztowej, dlatego też w grudniu odbył się konkurs, zadaniem którego było wykonanie kartek bożonarodzeniowych dowolną techniką z podpisami i życzeniami w języku niemieckim. W przygotowaniu kartek wzięli również udział chętni rodzice, którzy pomagali swoim dzieciom w ramach lekcji otwartych.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej i klasy III Gimnazjum. Prace uczniów można było obejrzeć w Książnicy Stargardzkiej w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym, gdzie wypożyczający książki oddawali głos na wybraną przez siebie kartkę.

1. lutego konkurs został rozstrzygnięty. Zdaniem czytelników Książnicy najładniejsze okazały się następujące prace:
      I miejsce - Klaudia Wysocka klasa 5
      II miejsce - Karolina Mikuła klasa 4b
      II miejsce - Błażej Wieliczko klasa 4b
      IV miejsce - Damian Zieliński klasa 4

Tradycyjnie uczniowie, którzy przygotowali najpiękniejsze kartki, zostali nagrodzeni drobnymi upominkami podczas apelu podsumowującego pierwsze półrocze.

[mgr Monika Wintefeld]

Fotogaleria