Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

IV miejsce piłkarzy w Choszcznie

22 listopada br. w hali sportowej ZS nr 2 w Choszcznie odbyły się „Mistrzostwa Województwa w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Starszych”. Do zawodów przystąpili uczniowie klas zawodowych z 9 szkół i ośrodków ze Szczecina, Chojny, Pyrzyc, Sławna, Koszalina, Stargardu, Polic, Goleniowa i Suliszewa. Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie.

Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów gimnazjum oraz 6 uczniów ze szkoły podstawowej: Grygorcewicz Szymon IIIa, Zawadzki Patryk IIIB, Kruczyński Klaudiusz kl.8, Pasierbiewicz Jakub kl.6, Kownacki Jakub ZF kl.5, Rakowiecki Oskar kl.7, Warakomski Szymon kl.8 i Hendel Miłosz kl.7. Trenerem naszych piłkarzy był p. Michał Patyna.

Nasza drużyna - mimo młodszego wieku od swoich rywali - godnie reprezentowała szkołę. Wygrała spotkanie z reprezentacją Chojny (1:0), Koszalina (3:0), remisowała z piłkarzami ze Sławna (1:1) i uległa jedną bramką zwycięzcom zawodów ze Szczecina (2:3). Walka o brązowy medal z goleniowską grupą była bardzo wyrównana i o wyniku decydować musiały rzuty karne. Tym razem szczęście dopisało przeciwnikom i nasi młodzi piłkarze zakończyli mistrzostwa na IV miejscu.
 
Wyniki Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej:
     I miejsce - SOSW Szczecin
     II miejsce - SOSW Suliszewo
     III miejsce - ZSS Goleniów
     IV miejsce - SPS Stargard
     V miejsce - SOSW Chojna
     VI miejsce - SOSW Pyrzyce
     VII miejsce - SOSW Sławno
     VIII miejsce - SOSW Police
     IX miejsce - SOSW Koszalin

[mgr Ewa Kozak]

Fotogaleria