Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Gry planszowe i karciane

23 stycznia 2019 r. odbyła się trzecia edycja turnieju gier planszowych i karcianych. Uczniowie mieli szansę rywalizować ze sobą w dwóch grupach wiekowych: klas 1-4 i klas starszych.

Gry spełniają wiele funkcji: ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację, wdrażają do samodyscypliny, uczą przestrzegania reguł, integrują. Bardzo ważna jest też funkcja terapeutyczna gier, ponieważ podczas zabaw gracz  ma możliwość uwolnienia się od napięć i emocji, uczy się także wyrażania uczuć. Gry są też źródłem  przyjemności i zadowolenia. Dlatego po raz kolejny blisko 40 chętnych graczy w dwóch grupach wiekowych spotkało się na turnieju. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i emocjami brali udział w takich grach, jak: "Chińczyk", "Smoki", "Węże", "Uno", "4 w rzędzie", "Zwierzęta".

Uczestnicy świetnie się bawili, dlatego też przewidziano nagrody dla wszystkich uczestników. Zdobywcy pierwszych miejsc dodatkowo otrzymali pamiątkowe dyplomy. Byli to następujący gracze: Ilona Koźbiał, Aleksandra Padzińska, Sandra Głowa, Kornelia Hendel, Kamila Zakrzewska, Stanisław Zwierzchowski, Kamil Urbański, Konrad Karykowski, Jakub Pasierbiewicz, Mariusz Demski. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej zabawy! Przewidziano także nagrodę za wykonanie gry planszowej. Zwycięzca zostanie wybrany po feriach zimowych.

[mgr Ewa Szumska]

Fotogaleria