Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Gala rozdania nagród ZKO

15 kwietnia br., w Sali Owalnej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, odbyła się gala rozdania nagród Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w konkursie pt. „Kartka Wielkanocna”. Celem konkursu było zaprezentowanie przez dzieci pomysłów i talentów plastycznych poprzez stworzenie pracy graficznej o tematyce wielkanocnej za pomocą dowolnego programu graficznego,

Wśród laureatów konkursu znaleźli się dwaj uczniowie naszej szkoły: Damian Zieliński i Błażej Wieliczko.

Prace laureatów konkursu zostały wydane w formie kartek świątecznych, które będą rozsyłane do ministerstwa, administracji rządowej, parlamentarzystów, administracji samorządowej oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i mediów.

Uczestnicy gali mieli również okazję odwiedzić Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Laureaci konkursu mogli zobaczyć miejsce, gdzie  obsługuje się zgłoszenia alarmowe kierowane na numer alarmowy 112. Tam  przekazywane są  zgłoszenia alarmowe w celu zaangażowania właściwych służb ratowniczych.

Po uroczystości nagrodzeni uczniowie odbyli wycieczkę po pięknych zakamarkach miasta Szczecina.

[mgr Marlena Knop]

Fotogaleria