Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Dzieci listy piszą

Po raz kolejny ruszamy z akcją „Dzieci listy piszą”. Akcja ma na celu promowanie wymiany tradycyjnej korespondencji listownej, jak również przesyłanie pocztówek. W tym roku planujemy stworzyć pocztówkową mapę Polski składająca się z pocztówek z miast, w których są szkoły im. Juliana Tuwima. Ponadto będziemy wymieniać się listami z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły w Szczecinie.

W środę, 24 października, odbyło się spotkanie rozpoczynające akcję. Z tej okazji odwiedzili nas uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej „Dobry Start” ze Szczecina. Podczas spotkania, w atmosferze wesołej zabawy, uczniowie mieli okazję poznać bliżej patrona naszej szkoły, poszerzać swoją wiedzę związaną z wymianą korespondencji w sposób tradycyjny, a co najważniejsze poznali tych, do których będą pisać listy. Pierwsze listy zostały wysłane …

[organizatorzy: Lidia Sobolewska, Agnieszka Maćkowiak, Barbara Sitko-Nosal, Magdalena Tymczyszyn i oczywiście Stanisław Łapyr]

Fotogaleria