Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Dzień Wody

29 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wody. W tym dniu uczniowie klas: 1-2, 3, 4, 1a-2a, 1b-2b, 4a, 4b, 8, ZF i IIIa uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych zagadnieniom związanym z wodą oraz wspólnych zabawach i eksperymentach z wodą.

Uczniowie poznawali właściwości wody odnosząc się do wszystkich zmysłów: wzroku, słuchu, smaku, węchu i dotyku. Określali do czego potrzebna jest woda i dlaczego należy ją oszczędzać. Dowiedziały się gdzie znajduje się woda na kuli ziemskiej, ile jest wody nadającej się do picia i jakie są rodzaje wód, czym jest obieg wody, a także utrwalały wiadomości na temat jej stanów skupienia. Eksperymentowały podczas rozpuszczania w wodzie różnych substancji stosowanych powszechnie w życiu codziennym i uczyły się formułować wnioski. Największym zainteresowaniem cieszył się eksperyment ze szklanką wody napełnioną wodą, która przykryta kartką i odwrócona jednak się nie wylała ze szklanki, a także eksperyment z tęczą na talerzu.

Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni butelką wody mineralnej.

[mgr Marta Fiszer]

Fotogaleria