Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Dzień Nauczyciela

„Poloneza czas zacząć …” -  tak, w październikowy poranek, rozpoczęło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela i święta Patrona Szkoły Juliana Tuwima. Uczniowie z najmłodszych klas wraz ze swoimi Paniami, przywitali nas polonezem Wojciecha Kilara z filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”.

W czasie uroczystości odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej oraz ich przyjęcie do społeczności uczniowskiej.

Pani Dyrektor, jak co roku, wyróżniła nagrodami nauczycieli i pracowników szkoły:
„… za dobre słowo, … za uśmiech na twarzy, … za ciekawe lekcje, … za rajdy i wycieczki - za to wszystko dziękujemy!”

Pierwszaki, którym towarzyszyli nauczyciele, starsze koleżanki i koledzy, zaprezentowali swoje taneczne umiejętności  w dynamicznym tańcu „Firework”.

Tradycją uroczystego poranka jest przygotowana przez nauczycieli i pracowników szkoły inscenizacja. Tym razem przenieśliśmy się w piękny bajkowy świat „Czerwonego Kapturka”. Aktorskie talenty, kostiumy bajkowych postaci, a także ogromne zaangażowanie występujących, wzbudziły ogromne emocje. Wszyscy poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze.

Kolejnym miłym akcentem był gest Państwa Elżbiety i Krzysztofa Dybowskich, którzy już od kilku lat fundują specjalną nagrodę - tym razem jest to laptop - związaną z pracą nad sobą: „Za wyjątkową przemianę zachowania ucznia w danym roku szkolnym”.  
 
Dziękujemy za chwile wzruszeń i wspaniałe wrażenia, które pięknie uwiecznił swym aparatem Pan Daniel Kondereszko.

 [mgr Joanna Łach-Macuk]

Fotogaleria