Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Dzień Latawca

W środę, 31 października, po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Latawca. Jest to piękna impreza, która po raz pierwszy odbyła się w 2009 roku w jesiennej scenerii parku niedaleko szkoły. Wzięli w niej udział uczniowie z zespołów edukacyjno-terapeutycznych oraz uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

Z okazji Dnia Latawca zorganizowana została wystawa prac plastycznych pt. „Mój Latawiec” - uczniowie sami projektowali wygląd swojego wymarzonego latawca. Uczniowie podczas zabawy i wykonywania różnych doświadczeń mieli możliwość poznawać właściwości powietrza i jego znaczenia dla życia na ziemi. Mogli obserwować wydostające się pęcherzyki powietrza w wodzie, rozwiązywać krzyżówki, zagadki i kolorować kolorowanki o przewodniej tematyce. W ten sposób dzieci rozwijały swoją wyobraźnię i pomysłowość. Dzieci uczestniczyły także w zabawie z żywiołem z wykorzystaniem folii malarskiej, dającej niebywały efekt wizualny i dźwiękowy, przy dźwiękach muzyki klasycznej.

Wszyscy uczniowie biorący udział w zabawie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie nagrody.

[mgr Barbara Ogłozińska]

Fotogaleria