Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Dzień bez śmiecenia

„Dzień bez śmiecenia” obchodzony jest corocznie 11 maja. W naszej szkole obchodziliśmy tę akcję cały tydzień, w dniach 13-17 maja. Tegoroczna, trzynasta już kampania, nosiła hasło „ZACZYNAM OD SIEBIE”.

Uczniowie z niepełnosprawnością w stopniu lekkim, podczas zajęć z p. Martą Fiszer, utrwalali zasady selektywnej zbiórki odpadów. W ramach działalności Koła Chemicznego odbyła się prezentacja nt. recyklingu. Starsi uczniowie rozwiązywali zadania, odszukiwali oznaczenia chemiczne na opakowaniach z tworzyw sztucznych i dopasowywali do odpowiedniej frakcji PET.  Podczas pracy na zajęciach z uczniami z niepełnosprawnością umiarkowaną p. Monika Bubacz przeprowadziła zajęcia o podobnej tematyce przy użyciu tablicy multimedialnej.

Nie śmiecąc chronisz środowisko i szanujesz naszą wspólną przestrzeń życiową – pamiętaj o tym przez cały rok! Motto tegorocznej edycji było tematem przewodnim podczas pracy z uczestnikami zajęć WWR. Zajęcia prowadziły panie: Barbara Ogłozińska, Agata Kuczer i Karolina Nazorek. Dzieci miały możliwość poznać oraz utrwalić wiedzę na temat segregowania odpadów i znaczenia takiego działania dla otoczenia. Dzieci z chęcią segregowały śmieci i okazało się, że mają dużą wiedzę na ten temat, co było miłym zaskoczeniem. Mamy nadzieję, iż kolejny rok przyniesie równie imponujące rezultaty i dostarczy nam tyle samo radości.

Nie wszyscy wiedzą, że do roku 2021 mają zniknąć plastikowe jednorazówki, m.in. patyczki higieniczne, plastikowe widelce, słomki czy styropianowe kubeczki. Pamiętajmy jak ważnym jest, aby konsumenci zmienili swoje nawyki dla wspólnej ochrony środowiska.

[mgr Marta Fiszer]

Fotogaleria