Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

"Cała Polska Biega"

28 maja 2019 roku w Reptowie odbyły się biegi wokół stadionu w ramach akcji „Cała Polska Biega”. Organizatorem zawodów był Gminny Klub Sportowy „Zjednoczeni” Kobylanka w ramach "Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich". W biegach udział wzięły szkoły podstawowe z Gminy Kobylanka: Szkoła Podstawowa z Kunowa, Szkoła Podstawowa z Kobylanki, Szkoła Podstawowa z Reptowa oraz nasza szkoła. Dzieci rywalizowały między sobą na dystansach: 200, 300, 400, 600, 800 i 1000 metrach. Osobno startowały dziewczynki oraz chłopcy. Dodatkowo odbył się bieg dla najmłodszych uczestników klasy "0"-zerowej na dystansie 200 metrów.

Z naszej szkoły najlepiej zaprezentowała się Wiktoria Staszak, która w znakomitym stylu wygrała swój bieg na dystansie 300 metrów, zwyciężając rywalizację w klasach trzecich dziewczynek. Równie dobrze zaprezentowali się nasi pozostali uczniowie, miejsce drugie zajęła Daria Tryba (600 m) oraz Klaudiusz Kruczyński (1000 m), natomiast miejsca trzecie zajęła Kornelia Hendel (800 m) i Szymon Warakomski (1000 m).

Wyniki naszych uczniów:
Klasa 3 dziewczynki (300 m): Wiktoria Staszak – I miejsce
Klasa 3 chłopcy (400 m): Dominik Wasik – VI miejsce
Klasa 4 dziewczynki (400 m): Anita Doroń – VI miejsce
Klasa 4 chłopcy (600 m): Konrad Karykowski - VI miejsce oraz Hubert Warakomski - VIII miejsce
Klasa 5 dziewczynki (600 m): Daria Tryba – II miejsce
Klasa 7 dziewczynki (800 m): Kornelia Hendel - III miejsce
Klasa 7 chłopcy (1000 m):  Jakub Kownacki – IV miejsce
Klasa 8 chłopcy (1000 m): Klaudiusz Kruczyński - II miejsce oraz Szymon Warakomski - III miejsce
Gratulujemy wszystkim uczniom!   

Po zakończonym biegu każdy z uczestników otrzymał wodę do picia oraz soczek, poczęstunek słodki w postaci drożdżówki. Medalami zostali  nagrodzeni uczniowie od miejsca 2 do 5, natomiast zwycięzcy każdego z biegów otrzymali pucharo-statuetki biegacza. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Gminny Klub Sportowy „Zjednoczeni” Kobylanka. Nagrody wręczał dyrektor pan Mariusz Dubojski ze Szkoły Podstawowej z Reptowa.

Opiekunami naszych uczniów byli nauczyciele wychowania fizycznego:  Michał Patyna oraz Ryszard Jarzyna.

Fotogaleria