Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

100 lat Niepodległej - zajęcia w MAH

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium” (Józef Piłsudski).

14 listopada 2018 r. w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez nasz kraj, uczniowie klas: 6, 7, 8 uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Pan Przemysław Antczak przybliżył nam problem granic niepodległej Polski i zaprezentował formacje graniczne II RP.

Lekcja w muzeum okazała się bardzo trafnym pomysłem. W sposób atrakcyjny, poprzez obserwację i eksperymenty, mogliśmy zdobywać wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Dowiedzieliśmy się jak to 100 lat temu formowały się nasze granice, kto ich bronił. Mogliśmy przekonać się czym jest wolność, ile kosztowała naszych przodków i jak trzeba się było starać, aby ją utrzymać.

Nauka … przez dobrą zabawę - tak możemy podsumować lekcję w muzeum. Serdecznie dziękujemy Panu Przemkowi!

[mgr Łucja Jasiewicz-Błaszczuk]

Fotogaleria