Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

100 lat Niepodległej - kodowanie dla Ojczyzny

Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę to dobry czas, aby wśród uczniów wzbudzić przywiązanie do ojczyzny i symboli narodowych. Dlatego też uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem nauczyciela informatyki, przygotowywali zakodowane symbole narodowe: godło, flagę biało-czerwoną oraz kontury Polski.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem wybierali szablon do kodowania i przystąpili do działania. Zasada działania była bardzo prosta: na wydrukowanej, czystej mini macie, zawierającej instrukcję ze współrzędnymi, dzieci kolorowały obrazek zgodnie z kodem zawartym w instrukcji. Z kolorowych kwadracików powstawały obrazki.

Praca dzieci uczyła patriotyzmu i przywiązania do barw oraz symboli Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto dzieci usprawniały spostrzeganie wzrokowe, orientację przestrzenną i koordynację wzrokowo-ruchową.

[mgr Marlena Knop]

Fotogaleria