Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Święto Witaminek

11 kwietnia odbyła się 11 edycja „Święta Witaminek”. W konkursie wzięły udział następujące klasy: ZC, ZE, ZF. Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania i poszerzenie wiadomości o witaminach.

Wszystkie klasy zaśpiewały witaminową piosenkę, rozwiązały krzyżówkę. Uczniowie z zapałem wyszukiwali nazwy owoców w wykreślance, dobierali parami obrazki z owocami ćwicząc swoją spostrzegawczość. Najwięcej radości przyniosło dzieciom wykonanie marchewki z bibuły i woreczka foliowego. Następnym zadaniem było wyszukiwanie produktów, w których znajdują się poszczególne witaminy.

Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałymi wiadomościami na temat witamin i zostali nagrodzeni owocami zasponsorowanymi przez Radę Rodziców.

[mgr Marlena Knop]

Fotogaleria