Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Święto Drzewa

„Święto Drzewa” jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew. Z tej właśnie okazji, 15 października, wybraliśmy się do Szkółki Leśnej w Sownie. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy również uczniów ze Szkoły Podstawowej w Strachocinie.

Podczas spotkania integracyjnego uczniowie podziwiali piękno lasu w jesiennej szacie, jak również rozpoznawali gatunki drzew po kształcie liści i ich owocach. Wielką niespodzianką były grzyby znalezione podczas spaceru po lesie. Pan leśniczy zaprezentował nam zalety i korzyści, jakie daje nam las, opowiedział o mieszkańcach lasu, a także zaproponował uczniom pożyteczną pracę: posadzenie sadzonek drzew. Nasi podopieczni, jak zawsze ochoczo, zabrali się do pracy, a na koniec wspólnie spędzonego czasu wszyscy piekliśmy kiełbaski na ognisku.

Jak co roku, kontynuacją obchodów Święta Drzewa będzie zorganizowany na początku listopada „Szkolny Konkurs Wiedzy o Lesie”.

[mgr Monika Bubacz]

Fotogaleria