Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Świąteczne warsztaty w Muzeum

5 grudnia uczniowie klas ZE i ZF spotkali się z Panią Patrycją na warsztatach o tematyce świątecznej w stargardzkim Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Spotkanie nasze miało również dodatkowy aspekt, ponieważ powiązane było z obchodzonym niedawno Dniem Osób Niepełnosprawnych.

Uczestnictwo naszych uczniów w edukacji kulturalnej poza placówką oddaje cały charakter działań w kierunku wdrożenia dzieci i młodzieży do życia w społeczeństwie, przygotowania ich do ról społecznych, które będą pełnić jako osoby dorosłe. Jest to motyw przewodni oddziaływań naszej kadry pedagogicznej i stanowi priorytet, który realizujemy każdego dnia.

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze. Wychowankowie przypomnieli sobie wszystkie szczegóły związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, a także wykonali samodzielnie ozdoby choinkowe z masy solnej. Prace zostały zabrane do domów z zapewnieniem, że zawisną na choinkach.

[mgr Marta Jakubiak-Buczma]

Fotogaleria